Bezproblemowe zwroty w ciągu 14 dni

Bezproblemowe zwroty w ciągu 14 dni

Najlepsze butiki modowe na świecie w jednym miejscu I Darmowa dostawa powyżej 400,- i łatwe zwroty

Darmowa dostawa od 400 zł

Bezproblemowe zwroty w ciągu 14 dni

STONE ISLAND

Stone Island to włoska marka tworząca nowoczesną i wygodną męską odzież sportową. Firma skupia się na stylu streetwear, a kurtki i bluzy z charakterystycznym logo róży wiatrów są obecnie rozpoznawalne na całym świecie. Ubrania marki Stone Island są noszone przez mężczyzn, którzy poszukują wysokiej klasy luksusowej odzieży sportowej, idealnej na co dzień. Ceny ubrań Stone Island mieszczą się w przedziale luksusowych marek. W zamian klienci otrzymują ponadczasowe wzornictwo i świetną jakość, która posłuży im przez lata.


Kulisy powstania marki Stone Island


W poszukiwaniu korzeni marki Stone Island należy przenieść się do Bolonii, do roku 1982. Założycielem marki był Massimo Osti, czerpiący z tego, co najlepsze we włoskim wzornictwie przemysłowym, dodając do swoich projektów funkcjonalny design. Wisienką na torcie ubrań stało się rozpoznawalne logo z różą wiatrów.

Tym, co odróżnia Stone Island od innych włoskich marek modowych, jest bezustanne wdrażanie innowacji. Marka słynie z zastosowania czasem dziwnych tkanin, niespotykanych dotychczas w modzie męskiej. Zmieniające się barwy, tkaniny reagujące na ciepło, korodowane kwasem - to tylko niektóre z innowacyjnych pomysłów Stone Island.

Ta bardzo męska, często zahaczająca o militarną stylistkę, linia ubrań Stone Island przyniosła marce dużą popularność w Wielkiej Brytanii. Tamtejsi kibice piłkarscy pieszczotliwie nazywali markę “Stoney”. Prawdopodobnie, tak duża renoma na Wyspach wiązała się z licznymi podróżami kibiców za ulubionymi drużynami i sprowadzaniem do kraju nowych, oryginalnych ubrań z odwiedzanych państw. Noszenie ubrań marki Stone Island szybko stało się wśród Brytyjczyków synonimem luksusu.

O ile dzisiaj odzież streetwearowa wydaje się dobrze przyjętym trendem, o tyle w latach 80. sytuacja wyglądała całkiem inaczej, a projekty Massimo Osti często uważane były za ekstrawaganckie i wyrafinowane. Szybko jednak propozycje Stone Island przyjęły się wśród tamtejszych chłopców i młodych mężczyzn.

Najpopularniejszym ambasadorem marki jest Drake. Ubrania Stone Island chętnie noszą także Travis Scott, Jason Statham czy Liam Gallagher.


Stone Island i fenomen streetwear


Stone Island szturmem podbiła amerykańskie ulice i na nowo zdefiniowała modę męską. Marka działa w branży modowej od 1982 roku, najpierw pojawiając się na brytyjskich ulicach (jak wcześniej wspomnieliśmy ubrania Stone Island były szczególnie popularne wśród angielskich kibiców piłkarskich), a później płynnie przechodząc na amerykański rynek. Od momentu powstania w roku 1982, firma Stone Island przeszła długą drogę, którą jednak udało się jej pokonać w szybki i zaskakująco efektywny sposób.

Silną pozycję Stone Island zdefiniowały liczne współprace z takimi gigantami jak Nike czy Supreme. To właśnie dzięki tym kolaboracjom projekty Stone Island zyskały szerokie grono odbiorców na rynku amerykańskim i światowym. Katalog elementów mody męskiej oferowanej przez Stone Island przez lata był stale uzupełniany, a kurtki, kamizelki, spodnie i bluzy z kapturem marki na stałe wpisały się w kanon ulicznej mody męskiej.


Popularne kolekcje Stone Island


Jedną z popularnych kolekcji Stone Island jest Ghost. Ta linia ubrań jest inspirowana tkaninami wojskowymi oraz kamuflażem. Wyróżnia jest całkowita monochromatyczność. Nawet logo Stone Island nie rzuca się w oczy w taki sposób jak w ubraniach innej kolekcji. Minimalizm, jakim charakteryzuje się tak kolekcja, pomaga skupić się na innych cechach ubrań tej linii - doskonałym krojom i uniwersalnym kolorom, które dają wrażenie całości.

Kolekcja Safari to z kolei interpretacja militarnych archetypów i przeniesienie ich do codzienności. W tej kolekcji dominują kolory inspirowane safari - zielenie i beże. Pojawiają się tu spodnie, koszulki, polary oraz odzież wierzchnia.


Nowoczesny styl Stone Island


Marka Stone Island jest kojarzona przede wszystkim z prostych krojów i wygodnych ubrań męskich, takich jak T-shirty, koszulki polo, czy bluzy z kapturem. Równie lubianymi elementami garderoby są torby przez ramię. Wszystkie części odzieży, które wychodzą spod igły Stone Island wyróżnia jakość wykonania oraz różnorodność zastosowania przyjemnych w dotyku tkanin. Co więcej, wiele kurtek jest wykonanych ze specjalnej gumowej powłoki, czyniąc materiał wodoodporny.

W kolejnych kolekcjach Stone Island pojawiają się podobne pozycje, z unowocześnionymi krojami, pomysłowymi barwieniami i nowymi materiałami. Mężczyźni mogą poszerzyć swoją garderobę o T-shirty z nadrukiem, bluzy z kapturem, koszulki polo, bluzy z dzianiny, a także szorty i kąpielówki. Stylizacji dopełniają torby na ramię, portfele czy czapki z logo.

W kolekcjach marki nie brakuje także zupełnie nowatorskich projektów, takich jak termoczułe kurtki zmieniające kolor wraz ze zmianą temperatury. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się kurtka z kapturem z odblaskowej tkaniny pokrytej tysiącami szklanych mikrosfer. Taka kurtka jest ręcznie malowana natryskowo i umieszczana w piecu do wyschnięcia. Dzięki temu, że część produkcji odbywa się manualnie, każda część garderoby jest wyjątkowa i niepowtarzalna.


Tkaniny i nowoczesna technologia to podstawa


Właściciel marki Stone Island, Carlo Rivetti, zawsze podkreśla, jak ważną funkcję pełni dla niego tkanina, którą można obrabiać, barwić i udoskonalać. Wszystko to jest możliwe, dzięki nowoczesnej technologii. Nawet tak dobrze znane kroje, jak te dominujące w stylu wojskowym czy odzieży roboczej, mogą zmienić swój charakter na bardziej funkcjonalny. Projekty, które pojawiały się Stone Island na początku, dzięki nowej technologii mogą zostać odświeżone i udoskonalone. Wszystko to jest okraszone doskonałą jakością i funkcjonalnością - te dwa elementy na stałe wbiły się w DNA marki.

Marka Stone Island inwestuje duże kwoty w badania trendów, tkanin, nowych sposobów produkcji. Od pierwszych lat powstania, Stone Island skupia się na badaniu obróbki materiałów oraz nowatorskich technik barwienia. Obecnie w kolekcjach Stone Island nie brakuje ubrań z tkanin odblaskowych, materiałów termoczułych czy gumowej wełny.

Wszystko po to, aby uchronić się od błędów i problemów podczas projektowania oraz tworzyć nowe pomysły, które z powodzeniem przyjmą się u grupy docelowej. Taki sposób działania często różni się od typowego, włoskiego spojrzenia na modę, które często odnosi się do przeszłości i sprawdzonych klasyków.


Dla kogo jest marka Stone Island?


Głównym odbiorcą marki Stone Island są mężczyźni preferujący luźny, uliczny styl, którzy doskonale czują się w odzieży sportowej. Ubrania Stone Island są traktowane, jako luksusowe, jednak wyróżniają się doskonałą trwałością. W Stone Island coś dla siebie znajdą osoby, poszukujące prostych krojów z domieszką modnego efektu podszytą nutką eksperymentu. Nie brakuje ubrań w stylu minimalistycznym - jednokolorowych z minimalnym logo. Praktyczność i luksus nowoczesności to dwa słowa, jakimi można określić markę Stone Island.

Wyczyść wszystkie filtry

Stone Island

Strona 1 z 23