Najlepsze butiki modowe na świecie w jednym miejscu I Darmowa dostawa powyżej 300,- i Wydłużony okres zwrotu do 15 stycznia

Darmowa dostawa od 300 zł

Zwroty do 15 stycznia

MARC JACOBS

Projektant Marc Jacobs jest prawdziwym motorem napędowym współczesnego świata mody. Jego wyobraźnia i kreatywność sprawiły, że stał się ikoną świetnego stylu i elegancji. Nikt nie wie, że dużą część swego sukcesu zawdzięcza babci.

Marc Jacobs rozpoczął swoją przygodę z modą w Nowym Jorku, w prestiżowej Parsons School of Design. W latach 1997 - 2014 był dyrektorem kreatywnym Louis Vuitton. Niedługo potem założył własne marki, Marc Jacobs i Marc by Marc Jacobs.


Jak zaczynał Marc Jacobs?


Marc Jacobs urodził się 9 kwietnia 1963 roku w Nowym Jorku. Jego życie wywróciło się do góry nogami, kiedy miał siedem lat. Ojciec Jacobsa zmarł wówczas na wrzodziejące zapalenie jelita grubego - chorobę, którą odziedziczył po nim także Marc. Według Jacobsa, jego matka bardzo źle zareagowała na śmierć męża. Jeszcze kilka razy próbowała urządzić sobie z kimś życie, ale żadne z jej nowych małżeństw nie trwało długo. W związku z kolejnymi ślubami i rozwodami Marc i jego rodzeństwo często się musieli zmieniać miejsce zamieszkania - z New Jersey na Long Island, a następnie do dzielnicy Bronx. Nastoletni Marc nie czuł się dobrze w swojej rodzinie. Postanowił dlatego wyprowadzić się do babki ze strony ojca, która mieszkała na Upper West Side na Manhattanie. Jak sam potem wspominał, to u babci poczuł się w końcu bezpiecznie, jak u siebie w domu. Jego babcia była kobietą wykształconą, która dużo podróżowała, miała zamiłowanie do estetyki i lubiła otaczać się pięknymi przedmiotami. W międzyczasie Marc odkrywał, że jest gejem, że chce zostać projektantem mody, uczył się stepowania i nosił długie włosy, a babcia tolerowała i wspierała wszystkie jego pomysły.


Wzloty i upadki Marca Jacobsa


Jacobs skupiał się jednak na swoich marzeniach o byciu ważnym projektantem. W wieku 15 lat uczył się w High School of Art and Design, a po szkole pracował w ekskluzywnym butiku Charivari. Studiował w prestiżowej Parsons School for Design, a zaraz po skończeniu studiów zaczął pracować jako projektant. W 1987 roku został najmłodszym projektantem w historii, który zdobył nagrodę Council of Fashion Designers of America Perry Ellis Award for New Fashion Talent. W 1993 roku stworzył swoją własną markę Marc Jacobs. W 1997 roku Jacobs został dyrektorem kreatywnym domu dóbr luksusowych Louis Vuitton w Paryżu.

To był jego zawodowy triumf, za który zapłacił zdrowiem. Stres i presja ze strony otoczenia, ogromne aspiracje i oczekiwania sprawiły, że Marc Jacobs zaczął uciekać w świat narkotyków i alkoholu. Dzięki fachowej pomocy i wsparciu przyjaciół wygrał jednak walkę z nałogami. Przez szereg kolejnych lat pracował dla Luis Vuitton, rozwijając jednocześnie własną markę.


Styl Marca Jacobsa


Projekty Marca Jacobsa wyróżnia łatwo rozpoznawalny, nieco młodzieżowy styl i wyobraźnia. W jego projektach widać sporo poczucia humoru, jakby flirtował z odbiorcami swoich projektów. W jego kolekcjach znaleźć można kreacje dla kobiet - sukienki, spódnice, a przede wszystkim akcesoria, czyli na przykład torebki damskie. Jacobs lubi styl niezobowiązujący, codzienny, projektuje także odzież sportową, np. bluzy dresowe. W kolekcji Marca Jacobsa przeznaczonej dla mężczyzn warto zwrócić uwagę na akcesoria czyli na przykład torby i saszetki dla panów.

Wyczyść wszystkie filtry

Marc Jacobs

Strona 1 z 21

Zarejestruj się, aby być na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera, weź udział w konkursie i wygraj 300 PLN na zakupy

Zapisując się do newslettera akceptujesz otrzymywanie informacji o produktach i promocjach. Sprawdź naszą Politykę Prywatności i dowiedz się, w jaki sposób przetwarzamy dane. Zawsze możesz wypisać się tutaj.