C.P. Company oferuje niezwykłej zupełnie jakości odzież wierzchnią, wykonaną często z absolutnie innowacyjnych materiałów, odpornych na wodę i uszkodzenia, idealnych na wyprawy survivalowe. C.P. Company jest synonimem wysokiej jakości odzieży sportowej zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn oraz dzieci.
C.P. Company i farbowanie odzieży
W 1971 roku Massimo Osti z Bolonii stworzył markę Chester Perry. Nazwa marki wzięła się od fabryki, w której pracuje Bristow, bohater słynnych brytyjskich kreskówek autorstwa Franka Dickensa. Massimo, wykorzystując swoje doświadczenie jako grafik, od razu zaczął pracować nad charakterystycznym stylem komunikacji swojej firmy: samochodzik, plakaty z grafiką pop i dowcipne rekwizyty do wręczenia właścicielom sklepów. Do drukowania koszulek, kurtek i szortów Massimo stosował metody, których w tamtych czasach używano przede wszystkim do barwienia papieru. Chętnie także wykorzystywał kserokopiarkę i sitodruk, eksperymentował z koloryzacją ubrań. Odzież C.P. Company produkowano z białej lub surowej, niebarwionej tkaniny. Farbowano ją dopiero na ostatnim etapie produkcji, po jej całkowitym uszyciu. Massimo Osti i jego współpracownicy jako pierwsi na rynku próbowali farbować odzież wykonaną z wielu różnych rodzajów tkanin i włókien. Ten proces daje chromatyczną głębię i intensywność kolorów, niemożliwą do osiągnięcia w przypadku wstępnie farbowanej tkaniny, poprawia również właściwości materiału.
Co znaczy C.P. Company?
W 1978 roku angielskie marki odzieżowe Chester Barry i Fred Perry jednocześnie wytoczyły powództwo przeciwko bolońskiemu projektantowi, odpowiednio o używanie ich imienia i nazwiska. To dlatego Massimo zdecydował się przekształcić Chestera Perry'ego w C.P. Company. Okazało się również, że tego rodzaju sucha, niekojarząca się z niczym nazwa, bardzo spodobała się klientom. C.P. Company stało się marką najchętniej wybieraną przez włoskich intelektualistów i artystów. Od ponad 45 lat marka kontynuuje pionierską hybrydyzację archiwalnych modeli odzieży wojskowej, roboczej i sportowej, łącząc ją z intensywnymi badaniami w dziedzinie tkanin.
Legendarne kurtki puchowe
W 1979 roku C.P. Company przekształciło nylonową puchową kurtkę typową dla alpinistów w kurtkę miejską. Kurtka puchowa stała się niezastąpioną alternatywą dla wełnianego płaszcza, który do lat 70. dominował, jeśli chodzi o okrycia wierzchnie we Włoszech. Nylon zastąpiono bardziej miejską gabardyną, niezwykle lekką i miękką, która następnie poddawana była specjalnej obróbce, dla nadania jej odporności na wodę. W każdym sezonie kurtki ewoluowały, aż w końcu watowaną wyściółkę zastąpił puch gęsi, wówczas bardzo drogi. Miejska kurtka puchowa C.P. Company podbija Włochy i powoli cały świat. W latach 90-tych powstają legendarne kolekcje marki, które na zawsze przesądzają o jej pozycji na rynku.
Google i inne wynalazki P.C. Company
W 1988 roku, na fali licznych eksperymentów powstaje legendarna Google Jacket, czyli kurtka z goglami wbudowanymi w kaptur. Chroni przed deszczem i błotem, posiada cały system kieszeni, który pozwala na schowanie nie tylko dokumentów osobistych, ale także noża, mapy, jedzenia. W 1998 roku firma produkuje pierwszą parkę. Co kilka lat firma produkuje nowy model naukowo wzmocnionej, jeszcze bardziej uniwersalnej odzieży wierzchniej. Innowacyjne materiały i perfekcja, jeśli chodzi o metody farbowania odzieży. Najnowszym wynalazkiem C.P. Company jest P.R.iS.M, nowa tkanina, która składa się z dwukolorowego ripstopu i membrany poliuretanowej, co daje naprawdę wyjątkowo wytrzymały materiał. C.P. Company produkuje także z innych innowacyjnych materiałów dostępnych na rynku: Pro-Tek, GORE-TEX Infinium, Nycra R, Kan-D i wiele innych. Można tu dostać czapki z charakterystycznymi dla firmy czarnymi googlami (idealne na deszcz) i wiele akcesoriów, które nie tylko są praktyczne, ale też wyglądają naprawdę cool.