Bezproblemowe zwroty w ciągu 14 dni

Bezproblemowe zwroty w ciągu 14 dni

Najlepsze butiki modowe na świecie w jednym miejscu I Darmowa dostawa powyżej 400,- i łatwe zwroty

Darmowa dostawa od 400 zł

Bezproblemowe zwroty w ciągu 14 dni

CHRISTIAN LOUBOUTIN

Christian Louboutin jest jednym z najbardziej znanych na świecie projektantów obuwia dla kobiet i mężczyzn. Czerwone podeszwy wykreowanych przez niego projektów stały się synonimem luksusu i sławy. Obecnie Louboutin sprzedaje ponad milion par butów rocznie. Firma prowadzi sprzedaż w około 150 centrach handlowych i własnych butikach w ponad 35 krajach na świecie. W 2012 roku w Nowym Jorku Loubotin otworzył swój pierwszy sklep z odzieżą męską.


Powstanie i rozwój marki Christian Louboutin


Louboutin urodził się w 1963 roku i dorastał w Paryżu. Gdy miał naście lat, pracował jako praktykant w szatniach Folies-Bergere, słynnej paryskiej sali koncertowej. Podobno ogromne wrażenie zrobiło na nim to, że tancerki potrafiły utrzymać się na nogach i tańczyć, nawet gdy na głowach miały gigantyczne, sceniczne nakrycia głowy. Jak głosi legenda, właśnie wtedy, na początku lat 80-tych, zdał sobie sprawę z siły swojego zainteresowania projektowaniem obuwia. Podobno większość czasu spędzał na szkicowaniu butów, a nie na nauce, wyrzucono go zatem aż z trzech szkół. Do dziś nie zdobył formalnego wykształcenia, uczęszczał jednak do Académie d'Art Roederer, gdzie studiował rysunek i sztukę dekoracyjną. Jeszcze jako nastolatek uciekł w podróż do Egiptu i Indii, aby w końcu wrócić do Paryża z portfolio wypełnionym szkicami fantastycznych obcasów. Wysłał je do wszystkich największych domów mody w mieście. Niedługo potem rozpoczął karierę u Charlesa Jourdana, jednego z najbardziej szanowanych szewców nie tylko w Paryżu, ale i na świecie. Tem, mistrzem Louboutina został projektant obuwia Roger Vivier, który na długie lata pozostał jego mentorem. Po jakimś czasie Louboutin opuścił Charlesa Jourdana, aby pracować jako niezależny projektant. Tworzył dla takich domów mody jak Chanel, Yves Saint Laurent, Maud Frizon czy właśnie Roger Vivier.


Czerwona, błyszcząca podeszwa


W 1992 roku Christian Louboutin otworzył swój pierwszy sklep obuwniczy w Paryżu. Jego buty miały błyszczącą, jaskrawo czerwoną podeszwę i wykonane były ręcznie we Włoszech. Zostały bardzo przychylnie przyjęte zarówno przez znane na całym świecie aktorki z Hollywood, jak i innych paryskich twórców i sprzedawców obuwia. Louboutin głosił podobno z przekonaniem, że jego buty potrafią „sprawić, że kobieta będzie wyglądać seksownie i pięknie”. Typowa para luksusowych butów od Louboutina może mieć równocześnie szpilkę i zakrytą, górną część buty, wykonaną z kolorowej skóry lub egzotycznej skóry gadów. Nie raz i nie dwa musiał walczyć o oficjalne prawa do błyszczącej, czerwonej podeszwy. Charakterystyczna czerwona podeszwa uchodzi za subtelny i wyrafinowany symbol statusu, na przekór popularnym w niektórych kręgach diamentowo złotym, krzykliwym ornamentom. Podobno inspiracją dla koloru podeszw był odcień czerwieni lakieru do paznokci jego asystenta. Dla Louboutina ""czerwień to więcej niż kolor. To symbol miłości, krwi i namiętności”


Od Londynu po Las Vegas


Christian Louboutin systematycznie rozwija własną markę odzieżową, chociaż buty są dla niego najważniejsze - podkreśla. W 2003 roku zaczął projektować torebki, a dziesięć lat później otworzył własną linię kosmetyków, a w szczególności szminek i lakierów do paznokci. W 2016 roku wprowadził na rynek kilka zapachów. Flagowy europejski butik Christiana Louboutina mieści się na londyńskiej Mount Street. Jego sklepy znajdują się także w takich miastach jak Dżakarta, Las Vegas, Paryż, Tokio, czy Singapur. W 2008 roku w Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku otwarto pierwszą wystawę poświęconą jego twórczości, która nosiła tytuł: „Jedyne pragnienie: buty Christiana Louboutina”. Projektant współpracował z takimi artystami wybiegu jak Alexander McQueen, Lanvin, Victor & Rolf, Roland Mouret i Jean Paul Gaultier.

Wyczyść wszystkie filtry

Christian Louboutin

Strona 1 z 2

Zarejestruj się, aby być na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera, weź udział w konkursie i wygraj 300 PLN na zakupy

Zapisując się do newslettera akceptujesz otrzymywanie informacji o produktach i promocjach. Sprawdź naszą Politykę Prywatności i dowiedz się, w jaki sposób przetwarzamy dane. Zawsze możesz wypisać się tutaj.