Bezproblemowe zwroty w ciągu 14 dni

Bezproblemowe zwroty w ciągu 14 dni

Najlepsze butiki modowe na świecie w jednym miejscu I Darmowa dostawa powyżej 400,- i łatwe zwroty

Casadei

Darmowa dostawa od 400 zł

Bezproblemowe zwroty w ciągu 14 dni

CASADEI

Życie Cesare Casadei, historia firmy obuwniczej, której jest dyrektorem kreatywnym i niesamowite buty, które projektuje są ze sobą, tak ściśle powiązane, że nie niemal nie da się opowiadać o nich osobno.

Cesare Casadei urodził się w 1962 roku we Włoszech. Jest synem Quinto i Flory Casadei, pary rzemieślników, którzy w 1958 roku założyli Calzaturificio Casadei na obrzeżach Rimini. Początkowo produkowali zwykłe sandały dla turystów, później rozszerzyli swoją działalność. Zaczęli produkować i sprzedawać różne rodzaje obuwia na rynku krajowym i międzynarodowym. Cesare Casadei nie lubi granic: ani jego dom, ani jego fabryka, ani magazyn, w którym przechowywane są skóry do produkcji obuwia, nie mają ścian. Cała produkcja, od tworzenia prototypów po działania wykwalifikowanych rzemieślników, odbywa się w jednym miejscu. Tak powstają mini arcydzieła sztuki rzemieślniczej Cesare Casadei, zwane skromnie butami.


Rozwój Cesare Casadei


Jako nastolatek uczył się w Szwajcarii, gdzie otrzymał międzynarodowe wykształcenie. Działo się to w latach siedemdziesiątych, w czasach rewolucji i powszechnych innowacji. Liczne podróże, poszukiwanie wolności i chęć odkrywania nowych horyzontów zainspirowały Casadei bardziej niż cokolwiek innego. Postanowił także zaangażować się w biznes swoich rodziców. Mniej więcej w połowie lat osiemdziesiątych rozpoczął produkcję własnej linii obuwia przy wsparciu zespołu 10 wykwalifikowanych pracowników. Jak sam mówi, w jego karierze był to moment najtrudniejszy i najbardziej znaczący dla przyszłego kształtu firmy. Praca stała się naprawdę poważnym zajęciem. Relacje z dostawcami były coraz bardziej złożone, a potrzeba rozwoju produkcji przypominała o sobie nieustannie. Zaczynał od modeli uniseks, potem zajął się produkcją obuwia na co dzień, aż w końcu osiągnął szczyt swojej kreatywności, tworząc fenomenalne, spektakularne pary butów. Metodą prób i błędów, uczył się i rozwijał swoją własną estetykę i styl Casadei. Realizował potrzebę niestrudzonego eksperymentowania z technikami pracy i materiałami, które nie były używane nigdy wcześniej.


Sukcesy i porażki Cesare Casadei


Pierwszy salon w Mediolanie Casadei otworzył w 1990 roku, a w 1994 roku został dyrektorem kreatywnym marki. Były to czasy, kiedy świat mody zmieniał się radykalnie, a globalizacja rynków wymuszała na przedsiębiorcach nowe modus operandi. Wieloletnie doświadczenie w produkcji wysokiej jakości obuwia, w połączeniu z bezpośrednimi relacjami z dostawcami i detalistami pozwoliło Cesare Casadei podźwignąć firmę na wyższy poziom i osiągnąć jakość, z którą trudno konkurować innym projektantom.


Jakość i styl


Cesare pracuje z wykwalifikowanym zespołem twórców i rzemieślników, w oparciu o najnowocześniejsze systemy produkcyjne. Jego firma gwarantuje najwyższą jakość i styl obuwia „Made in Italy”. Każdy model buta jest produkowany w ograniczonej ilości, a większość materiałów wytwarzana jest na potrzeby produkcji konkretnego modelu.

Casadei oferuje najwyższej jakości buty dla kobiet, w tym niezwykle wygodne buty na obcasach, gigantyczne szpilki we wszystkich kolorach świata, elegancje sandały, wytworne buty na platformach. Buty do kostki na grubym i cienkim obcasie, wszelkiego rodzaju wysokie i niskie botki, stylowe klapki basenowe, w których w pośpiechu z powodzeniem można by wyskoczyć nawet na rozdanie Oskarów. Ciekawym dodatkiem w ofercie obuwia damskiego Cesare Casadei są sneakersy i inne buty sportowe jak zawsze pełne stylu i dobrego smaku. Swoistą wisienką na torcie jest kolekcja maleńkich, eleganckich wyjściowych torebek dla pań.

Tego rodzaju ""dzieła"" Cesare Casadei są najlepszym wyborem zarówno na wyjątkowe okazje w życiu, jak i także na zwykłe codziennie dni, kiedy po prostu chcemy się poczuć wyjątkowo.

Wyczyść wszystkie filtry

Casadei

Strona 1 z 8