“Poznaj naszych projektantów” to seria, w której – tak, zgadliście! – przedstawiamy Wam naszych utalentowanych projektantów i zaglądamy do ich pracowni! Tym razem odwiedziliśmy studio berlińskiej marki – Lany Mueller – które jest nie tylko jej modową pracownią, ale też butikiem! Odważna wizja kobiecości według Lany Mueller to sekret, który stoi za sukcesem marki zarówno w Niemczech, jak i za granicą.

Zobacz video:

Silna i kobieca: Lana Mueller Look

Od momentu, kiedy przekroczysz próg pięknego studia Lany Mueller, zdajesz sobie sprawę, że hasła takie jak “efektowny” to nieodłączna część DNA projektantki. Marka tworzy dla pewnych siebie, silnych kobiet, które chcą podkreślić swoją kobiecość oraz zmysłowość. Inspirowana wpływowymi i niezależnymi kobietami – od Joanny d’Arc aż po Grace Kelly – ideą kolekcji jest celebrowanie kobiecego ciała.

 

Od francuskich koronek po wysokiej jakości tekstylia z Włoch i Hiszpanii, wszystkie materiały sprowadzane są z Europy. Próbki szyte są w studiu w Berlinie, a całe kolekcje produkowane są w niedalekim Szczecinie.

O Berlinie: “Tutaj czuję się jak w domu!”

Lana Mueller, założycielka i projektantka marki, urodziła się w Kazachstanie, dorastała w Hamburgu, ale od paru lat mieszka w Berlinie. To tutaj ukończyła lokalną uczelnię modową ESMOD. Odbyła też staż u słynnego nowojorskiego projektanta, Zaca Posena, gdzie odkryła swoją pasję do szycia. W 2015 roku wróciła do Berlina i wkrótce zdecydowała się założyć swoją własną markę: „Wyszłam za mąż, założyłam rodzinę i znalazłam miejsce, w którym czuję się jak w domu!”

Przełomowy moment nadszedł w 2016 roku, kiedy Lana zaprojektowała kolekcję szytych na miarę szlafroków oraz sukienek wieczorowych, a następnie pełną kolekcję ready-to-wear, którą zaprezentowała podczas Mercedes Benz Fashion Week. Dziś jest jedną z najważniejszych projektantek w Berlinie, ale rozpoznawalność marki wykracza poza granice Niemiec.

Odkryj kolekcję Lany Mueller:

 

Zdjęcia & Video: Artur Cieślakowski

 

Poznaj tematy tygodnia

Bądź na czasie z trendami