15 stycznia 2019

Nasz must have na nadchodzący sezon? Symboliczna biżuteria!

Nasz must have na nadchodzący sezon? Symboliczna biżuteria!

Credit: @pdpaola_jewelry

Minęło bardzo dużo czasu, od kiedy zaprojektowano pierwszą biżuterię. Weźmy na przykład starożytny Egipt. Niedługo po odkryciu złota, stała się ona pełnym symboliki atrybutem każdego mieszkańca i mieszkanki, niezależnie od warstwy społecznej, z której się wywodzili. Bardziej finezyjne formy biżuterii były jednak zarezerwowane dla wyższych klas. Używano szlachetnych kamieni jak lapis lazuli, szmaragdy, a także perły. Wierzono też w wyjątkową moc biżuterii, która chroniła przed złymi duchami, przynosiła szczęście oraz przychylność bóstw.

Zaczynamy 2019 z zupełnie nowym, holistycznym podejściem do mody. Wierzymy, że pozwoli nam ono zachować duchową równowagę. Choć nie mamy w planach uwierzyć we wszystkie przesądy (nie martw się, Twój pierścionek zaręczynowy nie ściągnie na Ciebie gniewu bogów!), chcemy kupować bardziej świadomie. Dlatego symboliczne biżuteryjne skarby to absolutny must-have na nadchodzący sezon.

Współczesny talizman

Mamy na myśli te skarby, które będziesz trzymała w swojej szkatułce przez całe życie. Choć cena za projekt wykonany z 24-karatowego złota może odstraszać, czasem warto poczynić jedną dobrą inwestycję, która sprawi, że będziesz ceniła ją jeszcze bardziej. Nie ma ścisłej instrukcji, jeśli chodzi o to, jak powinien wyglądać talizman. Najważniejsze, aby odzwierciedlał Twój charakter i miał dla Ciebie głębokie znaczenie.

Kształty i symbole

W starożytnym Egipcie kształt oka oznaczał Oko Horusa. Natomiast w buddyzmie, to wszechwidzące oko Buddy. W wierzeniach bliskowschodnich dłoń Hamsy to z kolei amulet symbolizujący opiekę Boga. Nadawanie znaczeń – przedmiotom, kształtom, czy zdarzeniom – to część ludzkiej natury. Jednak w pędzącym świecie mody znaczenia te zostały zatarte. Wielu projektantów przywraca je na nowo. Nasza największa obsesja? Zawieszki z diamentowymi znakami zodiaku!

Magia kamieni

Od wieków znaczenie nadawano nie tylko kształtom, ale też kamieniom! Lapis Lazuli reprezentował mądrość, jasność umysłu oraz decyzyjność, turkus był natomiast kojarzony z hojnością, szczerością oraz poświęceniem. W wielu kulturach formy pereł przypominające księżyc sprawiły, że stała się ona symbolem mocy księżycowej. Jeśli więc szukasz w swoim życiu tego jednego brakującego elementu, być może musisz porzucić pełen racjonalizm i… zaufać szlachetnym kamieniom!

Odkryj więcej biżuterii tutaj.

Poznaj tematy tygodnia

Bądź na czasie z trendami