31 grudnia 2018

Jak zostać najlepiej ubranym gościem w 3 prostych krokach

Jak zostać najlepiej ubranym gościem w 3 prostych krokach

Credit: @lananguyencom

Wszystkie znamy ten ból. Zestawianie świątecznych stylizacji to nie lada wyzwanie – szczególnie, kiedy jedyne, o czym myślisz, to aby zadowolić wszystkich wokół. Zanim zaczniesz, pamiętaj – wyluzuj! Nic nie będzie wyglądać lepiej niż niewymuszona elegancja. Brzmi jak oczywistość, ale w chwili stresu najczęściej skłaniamy się ku bezpiecznym (i nudnym!) rozwiązaniom. W tym momencie przybywamy z pomocą! Nasz krótki przewodnik pozwoli Ci stać się najlepiej ubranym gościem imprezy.

Krok 1 – Pomyśl o okazji (i o sobie)

Będzie tam Twoja mama/przyjaciółka/przyszły chłopak/szef? Zbyt często lista gości determinuje wybór stylizacji, przez co zapominamy o tym, w czym naprawdę czujemy się dobrze! Zachowawcza sukienka niekoniecznie sprawdzi się na rodzinnym obiedzie, tak jak seksowna, przeźroczysta koszula nie musi być Twoim typep numer 1 na przedświąteczną randkę. Wierzymy w intuicję. Zadaj sobie pytanie: Jak będę się w tym czuła? Czy ten look podkreśla moją urodę? Możesz nam wierzyć lub nie, ale pewność siebie, która bije z Ciebie, to gwarant efektu wow!

Krok 2 – Przejrzyj swoją garderobę

Właśnie przemyślałaś swoją stylizację i nadszedł czas na wybranie ulubionych elementów Twojej garderoby. Wyciągnij z niej wszystko – sukienki, koszule, marynarki, spódnice. Rozłóż je na łóżku i postaraj się łączyć w różne zestawienia. Ubrania są często o wiele bardziej uniwersalne, niż nam się wydaje. Wypróbuj grę kontrastów i postaraj się zestawić jeden element na dwa sposoby, kobiecy i androgeniczny, nowoczesny i retro. Przymierz i sprawdź, co sprawia, że czujesz się sobą. W razie wątpliwości zadzwoń po przyjaciółkę. W razie wielkich wątpliwości natychmiast włącz odcinek Seksu w Wielkim Mieście – Carrie zawsze dodaje odwagi!

Krok 3 – Złam zasady

Wybrałaś już swój outfit i odetchnęłaś z ulgą. Nie, wcale nie skończyłyśmy! To pora, abyś sięgnęła po akcesoria, które od dłuższego czasu leżą w Twojej szafie i bałaś się je założyć. Para dużych kolczyków, kolorowy jedwabny szalik, geometryczna kopertówka. Dodaj ją do stylizacji i sprawdź, czy pasuje. Na 99% będzie to strzał w dziesiątkę. Te dodatki wcale nie są „ozdobą”, ale sposobem na wyrażenie własnego charakteru. O ile nie planujesz wyjścia na firmową Wigilię w przeźroczystej sukience maxi, jesteś bezpieczna i z pewnością pretendujesz do tytułu najlepiej ubranego gościa!

Poznaj tematy tygodnia

Bądź na czasie z trendami