Kto szanuje rzemiosło z sercem i kocha niezależną modę, ten w pełni odnajdzie się w atelier berlińskiego projektanta Danny’ego Reike. W ramach naszego cyklu „Meet Our Designers” odwiedziliśmy twórcę mody w jego studiu i na parę godzin mogliśmy zagłębić się w świat Berlińczyka.

Przyglądając się Danny’emu przy pracy, czuje się dwie rzeczy: perfekcję oraz szczerość. Przy tempie w jakim żyjemy, jedno i drugie stało się rzadkością. Szuka idealnego materiału, idealnego kroju, idealnego szczegółu – bez kompromisów. Bogate zdobienia, aplikacje z pereł – kreacje Danny’ego wyróżniają się przemyślanymi detalami.
Projektant urodził się na wyspie Uznam. Jako syn rybaka wcześnie wiedział, co chce robić w życiu: projektować modę. Od tej chwili konsekwentnie podążał drogą prowadzącą do designu.

 

Danny Reinke: „Byłbym niewierny sam sobie”
Danny Reinke rozpoczął w 2009 roku podwójne studia projektowania mody i krawiectwa damskiego na Akademii Mody i Wzornictwa FahModa w Hanowerze. Spędził też część studiów w Krakowie, a w roku 2014 założył markę nazwaną swoim imieniem i nazwiskiem. Wykonanie wszystkich kolekcji zleca wyłącznie producentom w Niemczech, ponieważ zależy mu na sprawiedliwej produkcji. Na pytanie, dlaczego nie zleca choć części realizacji w tańszym kraju sąsiednim, odpowiada: „Byłbym wtedy niewierny sam sobie.”

 

Kup kolekcję Danny Reinke:
W naszym cyklu „Meet Our Designers” przedstawiamy utalentowanych projektantów, których dzieła można kupić w Showroom. Więcej o Dannym Reinke znajdziecie tu.

Zdjęcia i wideo: Artur Cieślakowski

 

 

 

 

 

Poznaj tematy tygodnia

Bądź na czasie z trendami