Credit: @pdpaola_jewelry

Wiemy, jak ciężko jest oprzeć się magii biżuterii, dlatego przybywamy z pomocą i selekcjonujemy najpiękniejsze trendy sezonu. Jeśli miałybyśmy wskazać jedno źródło, które pomaga nam w wyborze, z pewnością będzie to Instagram. To tam możemy obserwować, co dziewczyny uwielbiają nosić na co dzień. Przejrzałyśmy wiele kont w poszukiwaniu biżuterii, która nas zainspiruje. Czy jesteście gotowe na krótką, świetlistą podróż? Zaczynamy!

Klimat boho

Muszle, monety, liczne łańcuszki… Wiele z nas próbuje w ten sposób zatrzymać lato choć o chwilę dłużej! Te boho dodatki przypominają nam o wakacjach, a jednocześnie idealnie komponują się z jesiennymi must-have, jak duże swetry czy skórzane kurtki. Łączenie kilku naszyjników, bransoletek czy pierścionków daje prawdziwie eklektyczny efekt, który świetnie uzupełni strój złożony z ubrań typu basic. Nasz tip? Dobieraj biżuterię pod kolor – złoto, różowe złoto lub srebro – i nie bój się nosić kilku warstw. Tak jak nasza guru, Lucy Williams, mieszaj elementy vintage z projektami od współczesnych projektantów.

Gra symboli

Od pewnego czasu biżuteria zyskała jeszcze większą moc ekspresji. Jeśli chcesz wyrazić swoje wsparcie dla pewnej idei czy symbolu, wystarczy, że dobierzesz odpowiednie dodatki. W trendzie są medaliony z motywami religijnymi, inspirowane epoką starożytną zawieszki oraz różnorakie kamienie i minerały – na przykład turmaliny, które mają oczyszczającą moc. Planując następną inwestycję, radzimy ją dobrze przemyśleć. Kto wie… może przyniesie Ci znacznie więcej szczęścia niż tylko to, które wynika z nowego, pięknego zakupu?

Nowoczesne akcenty

Jeśli miałybyśmy w kilku słowach opisać, z czym kojarzy nam się współczesny design biżuterii, bez wahania wskazałybyśmy połączenie nowoczesnych kształtów oraz tych, które były popularne w latach 80. (szczególnie jeśli chodzi o duże rozmiary). Mamy słabość do trendu na wielkie, okrągłe kolczyki, zawieszki, bransolety oraz minimalistyczne obrączki. Są świetnym uzupełnieniem klasyków – od białej koszuli aż po wieczorowe sukienki. Ich kolejną zaletą jest fakt, iż są samowystarczalne. Jeden mocny akcent może całkowicie odmienić charakter najprostszej stylizacji, co znacznie ułatwia nam życie i skraca czas spędzony na przygotowaniach do wyjścia.

Odkryj naszą selekcję biżuterii tutaj.

Poznaj tematy tygodnia

Bądź na czasie z trendami