W serii Poznaj naszych projektantów odkrywamy przed Wami największe modowe talenty. Tym razem odwiedziliśmy założycielki marki butów i torebek – L37 – w ich flagowym sklepie przy ulicy Mokotowskiej, w samym sercu Warszawy. Joanna Trepka i Paulina Ada Kalińska opowiedziały nam o historii ich marki oraz tym, co najbardziej kochają w swojej pracy.

Zobacz nasz wywiad z L37:

Wszystko zaczęło się od…

Połączenie idealne. Joanna studiowała prawo, ale zdecydowała się porzucić pracę w kancelarii i pójść w ślady rodziców, którzy od lat prowadzili biznes obuwniczy. Razem z nową wspólniczką stworzyły prawdziwy dream team. Paulina przez lata pracowała jako edytor w branży mody oraz wnętrz. Swoją wiedzą i siecią kontaktów podzieliła się z Joanną. Obie wyznaczyły jasny podział obowiązków podczas procesu projektowania. Paulina jest miłośniczką kolorów, z kolei Joanna ma magiczną zdolność przewidywania trendów i bestsellerów. Swoje umiejętności połączyły już przy pierwszej oryginalnej kolekcji. Doskonale wiedzą, co oznacza posiadanie własnej marki, czytaj: bardzo dużo pracy.

 

 

Odkryj najnowsze modele L37:

Ręcznie robione projekty L37

Na samym początku buty L37 produkowane były przez rodziców Joanny. Wraz ze wzrostem popularności marki oraz sprzedaży, założycielki musiały znaleźć inne miejsce produkcji, które podoła większym zamówieniom. Dzisiaj ich kolekcje robione są ręcznie, a cały proces produkcji jest szczegółowo opisany na stronie L37.

W serii “Poznaj naszych projektantów” prezentujemy talenty ze świata mody, których projekty znajdziesz na SHOWROOM. Odkryj kolekcję L37 tutaj.

Zdjęcia & Video: Artur Cieślakowski

Poznaj tematy tygodnia

Bądź na czasie z trendami