8 października 2018

Jesienią na cebulkę! Tak przygotujesz swoje dziecko na jesień!

Jesienią na cebulkę! Tak przygotujesz swoje dziecko na jesień!

Credit @Bubu Boo

Jesienią pogoda robi, to co chce. Raz jest zimno, raz ciepło, raz pada deszcz, a za chwilę świeci słońce – jednym słowem pogoda jest nieprzewidywalna. I właśnie ta zmienność nie ułatwia nam wyboru odpowiedniego ubrania. Szczególnie dla naszych dzieci jest bardzo ważne, aby ich ubrania były odpowiednio dobrane. Ale jak najlepiej to zrobić?

Jak mam ubrać moje maleństwo, aby nie było mu zimno, ale też nie za ciepło? Typowa jesienna pogoda zaczyna się od zimnego poranka i w ciągu dnia potrafi się zmienić w ciepłe i słoneczne popołudnie. Jeśli dodamy do tego deszcz, który często spada nieoczekiwanie, to niezbędne byłyby trzy różne stroje, co logistycznie jest wręcz niemożliwe.
Nasz wybór musi być więc dokładnie przemyślany. Ubierzemy malca zbyt ciepło – będzie się pocił, założymy zbyt mało, to zmarznie.

Najlepsze są więc warstwy… ubiór na cebulkę jest tutaj idealnym przykładem stylizacji. Kilka cienkich warstw daje znacznie więcej ciepła niż jedna gruba. A jeśli pogoda robi się ładna, bez problemu można z malca jedna warstwę zdjąć.
W drugą stronę działa to równie łatwo. Ale co dokładnie należy wziąć pod uwagę wybierając strój warstwowy? Oto kilka świetnych wskazówek dla specjalnie Ciebie!

Cebulkowy Look dla twoich dzieci

Liczą się warstwy! Wszystko musi być skoordynowane od środka. Jak już wspomniałam, kilka cienkich warstw przynosi więcej ciepła niż jedna gruba. Ponieważ pomiędzy warstwami ubrań tworzy się warstwa powietrza, która staje się dodatkowym izolatorem ciepła.

Różne warstwy:

1. Bielizna

Pierwsza warstwa odzieży służy do transportu wilgoci. Bielizna powinna być blisko ciała i najlepiej z wełny. Polecamy wełnę merynosową, ponieważ dobrze wchłania wilgoć, a mimo to nie staje się mokra i dodatkowo daje dużo ciepła. Istotne są także długie rękawy i długie spodnie.

2. Kurtka i spodnie

Druga warstwa odzieży powinna izolować. Polar będzie do tego odpowiedni: pomaga utrzymać temperaturę ciała, przepuszcza powietrze i nie powoduje pocenia się.

3. Kombinezony śnieżne / kurtki przeciwdeszczowe i na śnieg.

Ostatnia warstwa odzieży powinna optymalnie chronić przed wiatrem, deszczem lub śniegiem. Niemniej jednak powinna być oddychająca, a także odporna na wiatr i wodę.

4. Buty

Nie ma nic gorszego niż zimne i mokre stopy. Uważnie wybieraj buty i skarpety. Najlepiej postawić na wełniane skarpety i dobrze wyściełane buty zimowe. Zalecamy zakup obuwia zimowego, które odprowadza pot na zewnątrz i jednocześnie jest wodoodporne.

Jako bonus zdradzamy kilka innych sztuczek, które zabezpieczą twoją pociechę na jesień:

  1. Wybierz oddychające ubrania. Zwróć uwagę na wysoką zawartość bawełny, optymalne byłoby 100%.
  2. Jakość przed szykiem. Czy da się łatwo i szybko założyć oraz zdjąć?
  3. Wybierz czapkę chroniącą uszy i szyję. Zwłaszcza niemowlęta i małe dzieci tracą dużo ciepła przez głowę. Jeśli masz tylko czapkę, pomyśl o szaliku. Zawartość bawełny powinna i tu być wysoka.
  4. Rajstopy dodatkowo chronią nerki Twojego dziecka! Skarpetki szybko się zsuwają.
  5. Zwróć uwagę na wodoodporny zamek błyskawiczny! W przeciwnym razie woda może przedostać się do środka kurtki, a zimna i wilgotna klatka piersiowa gwarantują przeziębienie.
  6. Na koniec powinieneś użyć odpowiedniego kremu ochronnego. Skóra dzieci jest szczególnie wrażliwa i delikatna. Krem powinien mieć wysoką zawartość tłuszczu i nie zawierać wody, gdyż ta przy ujemnych temperaturach może zamarznąć.
Próba karku

Nasza ostatnia wskazówka to próba karku. Temperaturę ciała malucha możesz sprawdzić najlepiej na karku. Tylko wtedy, gdy dzieci stają się większe, można sprawdzać temperaturę na rękach. Jeśli twoje maleństwo ma spoconą szyję, jest ubrane zbyt ciepło.

Życzymy miłych jesiennych dni z przyjemnymi spacerami!

Poznaj tematy tygodnia

Bądź na czasie z trendami