Credit: these-girls.com

Unique Women to nasza nowa seria, w której przedstawiamy Wam wyjątkowe, inspirujące kobiety! Na początek – Teresa i Jana, założycielki bloga These-girls.com. Te dziewczyny z Monachium stworzyły przestrzeń, gdzie poruszają tematy istotne dla współczesnych kobiet. Od masturbacji, przez ciało, aż po emocje i uczucia. W rozmowie z Anną Ostrowski, opowiadają o swoich inspiracjach oraz sekretach, które pozwalają im czuć się pewnie i pięknie.

Showroom: Jak opisałybyście swój blog w trzech słowach?

Teresa i Jana: Inkluzywny, dodający siły, prawdziwy.

Showroom: Jak zrodził się pomysł założenia These Girls?

Terasa & Jana: Chciałyśmy stworzyć coś razem już od dłuższego czasu. Coś, co będzie nas motywować i z czym będziemy się w pełni identyfikować. W tradycyjnej prasie spotykamy przestarzałe, nieaktualne treści, które nijak mają się do współczesnej rzeczywistości kobiet. Naszym priorytetem było inspirowanie ich i motywowanie, aby celebrowały swoją kobiecość. Zrezygnowałyśmy z porad o dietach czy pseudo wskazówek, co wolno, a czego nie. Chcemy pomóc dziewczynom stać się najlepszą wersją siebie!

Showroom: Blog to wciąż Wasze hobby. Czym zajmujecie się na co dzień?

Terasa & Jana: Obie pracujemy w branży wystroju wnętrz. Teresa pisze, a Jana zajmuje się stylizacją. Obie studiowałyśmy dziennikarstwo modowe oraz komunikację medialną.

Showroom: Z którymi tematami Wasze czytelniczki utożsamiają się najbardziej?

Teresa & Jana: Pewność siebie, świadomość własnego ciała, miłość do samej siebie, związki. Dzielimy się szczerymi, personalnymi historiami, które leżą nam na sercu. To niefiltrowany obraz naszych doświadczeń. Nigdy nie zdecydujemy się pisać o dietach czy o tym, jak spodobać się facetom. Stereotypom mówimy nie. Chcemy przemówić do wszystkich dziewczyn, niezależnie od ich orientacji seksualnej, wyznania, pochodzenia. Zachęcamy je, dajemy wolność, niczego nie narzucamy. Nie wmawiamy im, że muszą się zmienić, aby dostosować się do narzuconych kanonów czy wymagań społeczeństwa.

Showroom: Słowo klucz ľ praca zespołowa. Jak dzielicie się rolami i obowiązkami?

Teresa & Jana: Każda z nas ma oczywiście swoje preferencje. Jana lubi stylizację oraz pracę ze zdjęciami, Teresa woli teksty. Świetnie się uzupełniamy. Na ten moment obie zajmujemy się wieloma rzeczami. These Girls to młody projekt i obie chcemy uczestniczyć w jego budowie od samego początku.

Showroom: W jednym artykule piszecie o tym, dlaczego słowo „nie” to największy przyjaciel kobiety. Z doświadczenia wiem, że przyswojenie tej prawdy zajmuje wiele czasu. Jaką radę dałybyście sobie w wieku 23 lat?

Teresa & Jana: Zawsze bądź sobą! Niezależnie co mówią inni. Nie zmieniaj się tylko dlatego, że ktoś tego oczekuje. Jeśli ktoś próbuje sprawić, żebyś poczuła się źle, wymaż taką osobę ze swojego życia. Rób to bez skrupułów – zawsze. I nie trać czasu na chłopaków, którzy chcą cię wykorzystać.

Showroom: Jaką radę dałybyście komuś, kto totalnie przestał wierzyć w siebie?

Teresa & Jana: Spójrz na swoje zdjęcia – takie, na których jesteś szczęśliwa. Spróbuj namierzyć tę energię i odczucia, która biją ze zdjęcia. Przyznaj, że czułaś się wtedy świetnie! Ubierz swój „kuloodporny” outfit, który w 100% zagwarantuje dobre samopoczucie. Te małe rzeczy naprawdę działają. Poczuj wdzięczność. Nawet jeśli jest Ci źle, dziękuj za to, co masz – za wierną przyjaciółkę, dach nad głową, dobre jedzenie, świetnego partnera. Jeśli będziesz o tym pamiętać, zobaczysz, że nie jest wcale tak źle, jak myślałaś!

View this post on Instagram

Word! #thesegirls | regram @thegoodquote

A post shared by These Girls (@thesegirlscom) on

Showroom: W Showroom pokazujemy niezależną modę i wspieramy ideę pozostawania wiernym swojemu stylowi. Czy macie w swojej szafie jedną rzecz, która sprawia, że zawsze czujecie się świetnie?

Jana: Parę lat temu kupiłam na Times Square parę jeansów Levi’s, które sprawiają, że moja pupa wygląda dokładnie tak, jak chcę! Są wygodne i do tej pory żadne inne spodnie im nie dorównały.

Teresa: Mam w szafie długą, czarną sukienkę zdobioną nitkami ze złotego Lurexu. Uwielbiam nosić ją ze szpilkami. Sprawia, że czuję się nieziemsko dobrze w swoim ciele. Podkreśla dokładnie to, co lubię w moje sylwetce – talię oraz biust.

Poznaj tematy tygodnia

Bądź na czasie z trendami