Przedstawiamy Wam super utalentowany duet projektantów z Berlina – Ade Velkon. Odwiedziliśmy Kathrin Kaiser oraz Molly McDonnell w ich atelier oraz sklepie przy ulicy Kurfürstenstraße. Przy wsparciu reżyserki, Katinki Omir, mieliśmy szansę doświadczyć, jak powstają minimalistyczne, dedykowane współczesnym kobietom kolekcje autorstwa tego dynamicznego duetu.

Zobacz wideo:

Początki Ade Velkon

Wszystko zaczęło się na imprezie w Berlinie, kiedy wspólny znajomy przedstawił sobie Kathrin oraz Molly. Niedługo potem powstał pomysł, aby stworzyć własną markę. Austryjacko-kalifornijski duet słynie z minimalistycznych i eleganckich kolekcji, które projektowane są na podstawie wartości takich jak przyjazność dla środowiska oraz ponadczasowość. Projekty Ade Velkon to klasyka i prawdzie skarby, które przetrwają próbę czasu. Zapytane o najważniejszy element ich kolekcji, dziewczyny bez wahania wskazują ‚syrenią’ sukienkę uszytą z lekkiego modalu. Pudrowy błękit, długość midi, delikatny golf, długie rękawy. Podkreślająca kształty, ale lekko luźna sylwetka wskazuje na inspiracje modą męską, które Ade Velkon przemyca w swoich projektach.

 

Ade Velkon Studio Visit

Austria i Kalifornia, czyli dwa światy

Dziewczyny łączy miłość do projektowania oraz dobrego wina. Nawet w ich butiku, który prowadzi bezpośrednio do ich atelier, można dostrzec, jak bardzo ich światy się przecinają. To tutaj, oprócz kolekcji, znajdziesz także pyszne wina ze Styrii, niszowe perfumy z Los Angeles czy ręcznie robione mydła z Wiednia. Projektantki stworzyły przestrzeń, gdzie spotykają się ich korzenie oraz aktualne fascynacje.

Ade Velkon

Ade Velkon i kolory

Dopiero w atelier dostrzegliśmy, że Molly i Kathrin uwielbiają kolory. Ich najnowsza kolekcja daleka jest od monotonii. Przebłyskują w niej delikatne odcienie beżu czy soczystej żółci, które balansują klasyczną paletę bieli i granatu.

 

Odkryj kolekcję Ade Velkon na Showroom.

W serii „Nasi Projektanci” przedstawiamy niezależnych kreatorów z całej Europy.

Poznaj tematy tygodnia

Bądź na czasie z trendami