28 maja 2018

Trend: Kolczyki maxi, czyli dlaczego czasem większe znaczy lepsze

Trend: Kolczyki maxi, czyli dlaczego czasem większe znaczy lepsze

Credit: @pdpaola_jewelry

Na powrót tego trendu czekałyśmy prawie trzy dekady! Duże kolczyki rodem z lat 80. wracają w świeżej, nowoczesnej formie.

Nosiły je Madonna i Cindy Lauper w teledyskach. Dziś to Instagram uświadamia nam powrót tego biżuteryjnego trendu. Pod hashtagiem #statementearrings (czytaj: kolczyki, które na pewno nie zostaną niezauważone) jest prawie 400 tysięcy zdjęć, a to dopiero początek!

Ciężko jest nam sobie przypomnieć, kiedy dokładnie przekonałyśmy się do dużych kolczyków, ale na pewno dużą rolę odgrywają tutaj influencerki. Gdy nagle jedyne, co widzisz na swoim modowym feedzie, to minimalistyczne stylizacje, często składające się z ubrań typu basic, uzupełnione o duże, geometryczne kolczyki, wiesz, że z łatwością odtworzysz ten look. Proste formy, odrobina asymetrii, lekko abstrakcyjne kształty – współcześni projektanci sięgają po inspiracje do świata architektury i tworzą małe dzieła sztuki. Nie ma mowy o plastiku, popularne są bardziej szlachetne materiały jak złoto czy pozłacane srebro. Duże kolczyki pozwolą Ci bawić się modą, ale mają być także inwestycją. Ich minimalistyczna forma sprawia, że możesz nosić je do wielu stylizacji, a dobrze dobrany kształt i kolor podkreślą atuty twarzy oraz oczy. Wystarczy, że gładko zaczeszesz włosy, narzucisz jeansy i biały t-shirt, a duże kolczyki zrobią całą resztę. Takie akcesoria uwielbiamy!

Poznaj tematy tygodnia

Bądź na czasie z trendami