9 lutego 2018

Jak stworzyć kapsułową garderobę na trzy miesiące?

Jak stworzyć kapsułową garderobę na trzy miesiące?

Kto ma za dużo ubrań w szafie? Kto codziennie rano boryka się z problemem co na siebie założyć? Kto ma uczucie, że tonie w ubraniach, ale ma trudności ze stworzeniem z nich zestawów? Jeśli Twoja szafa, nawet nie wiesz kiedy, stała się dla Ciebie powodem do frustracji, najwyższy czas wprowadzić w życie Projekt 333.

Project 333 to nie lada gratka dla wszystkich zaintrygowanych minimalizmem i tworzeniem kapsułowej garderoby. Jest to modowe wyzwanie rzucone w 2010 roku przez amerykańską blogerkę. Projekt polega na wybraniu 33 elementów swojej szafy i noszeniu tylko ich przez 3 miesiące. Do grupy 33 przedmiotów nie wliczamy obrączki, bielizny, piżamy, odzieży noszonej po domu i ubrań treningowych. Jednak w skład 33 elementów wliczają się buty, torebka, płaszcz, bluzki do pracy i top na imprezę. Aby zapewnić sobie sukces należy dokładnie przemyśleć wybór ubrań tak, aby stworzyć optymalną, pasującą do siebie bazę umożliwiającą stworzenie różnych połączeń. Wśród wybranych powinny się znaleźć Twoje ulubione ubrania i dodatki. Warto, byś zastanowiła się, jak będziesz spędzała czas, by dopasować zawartość szafy do swoich aktywności.

Projekt ten jawi się jako wybawienie dla osób, których szafa nie jest w stanie się już domknąć, a także tych które cierpią na syndrom „nie mam się w co ubrać”. Autorka pomysłu podkreśla, że nie projekt nie ma być powodem do cierpienia, dlatego tak istotnym jest, by stworzona przez Ciebie szafa rzeczywiście mogła Ci służyć podczas najbliższych trzech miesięcy. Jeśli w ciągu eksperymentu coś się zniszczy, zastąp to innym ubraniem.

Eksperyment nie tylko zmusi Cię do zrobienia porządków w szafie i obejrzenia wszystkich rzeczy, jakie posiadasz. Pomoże Ci także uświadomić sobie, jakie ubrania lubisz najbardziej i które z nich są Ci potrzebne (elegancki płaszczyk czy raczej wiatrówka). Życzymy powodzenia wszystkim, którzy zdecydują się wprowadzić w życie projekt 333.

LOGO_7KROKOW_bigger
Zapisz mnie!

Poznaj tematy tygodnia

Bądź na czasie z trendami